ECA2WM220 Panasonic
ECA2WM220 Images
Please contact us for more photos of ECA2WM220
Part Number ECA2WM220
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 450V 20% (16 X 25mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 7.5mm 210mA 2000 hr 85\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECA2WM220
Datasheet download ECA2WM220.pdf
Request Quotation for ECA2WM220
ECA2WM220 Specifications
Part Number ECA2WM220
Voltage(DC) 450 V
Leakage Current 604@2Min uA
Ripple Current 210 mA
Mounting Through Hole
Package/Case 16 X 25
Type Radial
Lead Finish Tin
Capacitance Value 22 uF
Lead Pitch For Radial 7.5 mm
Termination Style Radial
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Product Dimensions 25 mm
Operating Temperature -25 to 85 °C
Product Diameter 16 mm
Product Height 25 mm