| Part Number | CBC2012T2R2M |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 758190 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Chip Wirewound 2.2uH 20% 7.96MHz Ferrite 640mA 0805 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CBC2012T2R2M |
| Datasheet download |
| Part Number | CBC2012T2R2M |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Product Dimensions | 2.2 x 1.45 x 1.45 mm |
| Test Frequency | 7.96 MHz |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Package/Case | 0805 |
| Max Processing Temp | 235 |
| Product Depth | 1.45 mm |
| Product Height | 1.45 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-CBC2012T2R2M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz Powdered Iron 5.5A T R Download PDF datasheet for SRP6540-5R6M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 770mA T R Download PDF datasheet for SRR7045-680M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 51Q-Factor Ferrite 3A T R Download PDF datasheet for SRR1806-220M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 2.5A T R Download PDF datasheet for SRR1005-4R7M.pdf |
|
Abracon | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz 5.15A T R Download PDF datasheet for ASPI-8040S-2R2N-T.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 290nH 20% 100KHz 36A T R Download PDF datasheet for ETQP2H0R3BFA.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 3.6A T R Download PDF datasheet for DR124-150-R.pdf |
|
TDK | Ind General Purpose Chip 6.8mH 10% 252KHz 30Q-Factor Ferrite 30mA 2220 Blister T R Download PDF datasheet for B82442A1685K.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 100mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18HD601SN1D.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 2.25KOhm 100MHz Ferrite 200mA 0805 Plastic T R Download PDF datasheet for BLM21BD222SN1L.pdf |