| Part Number | NPI43C1R0MTRF |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 185230 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Unshielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 4A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NPI43C1R0MTRF |
| Datasheet download |
| Part Number | NPI43C1R0MTRF |
|---|---|
| MSL Level | 1 |
| Protection Style | Unshielded |
| Technology | Wirewound |
| Package/Case | 4.8 X 4.3 X 3.5 |
| Lead Finish | Tin/Silver/Copper |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Type | Power |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Dimensions | 4.8 x 4.3 x 3.5 mm |
| Product Depth | 4.3 mm |
| Product Height | 3.5 mm |
| Product Length | 4.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-NPI43C1R0MTRF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 100uH 20% 796KHz Ferrite 85mA 0805 T R Download PDF datasheet for BR L2012T101M.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind General Purpose Chip Unshielded Wirewound 220uH 10% 1MHz 40Q-Factor Ferrite 110mA 1812 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH43MN221K03L.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 5.3A T R Download PDF datasheet for SRU1028-2R2Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 6.8uH 20% 100KHz Powdered Iron 4.3A 2220 T R Download PDF datasheet for SRP5030T-6R8M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 22uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.5A T R Download PDF datasheet for SDR0805-220ML.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz 6.3A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232CZER5R6M01.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 330uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 200mA T R Download PDF datasheet for SRR6603-331ML.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 2.5KOhm 100MHz 50mA 0603 T R Download PDF datasheet for HZ0603A252R-10.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Shielded 210nH 100KHz 25A 23.5 X 11 X 5mm T R Download PDF datasheet for PA2494HLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Powdered Iron 2.9A T R Download PDF datasheet for SRP6540-150M.pdf |